Український виробник сиру – сироварня «Далекі Гори» молодий бренд, який розпочав діяльність влітку 2020 року.
Спеціально побудоване та обладнане приміщення згідно стандартів та визначених критеріїв, дозволяє правильно організувати виробничий та технологічний процес, що безпосередньо впливає на якість продукту.
Сироварня використовує лише голландські та швейцарські технології відповідно до європейських стандартів якості.
Персонал сироварні – це спеціалісти, які пройшли відповідне навчання та постійно вдосконалюють свої вміння та навички. Можливість працювати на підприємстві такого класу, в віддаленому високогірному районі – це додаткова мотивація для працівників.
Високогірне молоко – це ще одна складова успіху, наразі ми єдині в Україні використовуємо високогірне молоко для виробництва сиру, а мешканці гір мають можливість отримати додаткові доходи від реалізації молока. Карпатське різнотрав’я, чисте повітря, джерельна вода, яким харчуються корови, є гарантією якісного молока. Сир, отриманий з високогірного молока, – це натуральний, смачний, екологічно чистий продукт, без перебільшення унікальна гордість сироварні.
На підприємстві ретельно слідкують за якістю молока та проміжних продуктів на кожному етапі виробництва за допомогою системи управління безпекою харчових продуктів HACCP. Усі ці заходи дають змогу виготовляти насправді смачний, справжній, корисний сир, а покупцям не сумніватися у його якості.
Якість молока – комплексне поняття, яке складається з багатьох факторів.
Передусім це здоров’я корови, тож ми використовуємо молоко від корів, які зареєстровані у державному Реєстрі тварин, та знаходяться на обліку в відповідних органах контролю, що гарантує їх здоров’я.
Під час приймання молока обов’язкового контролюємо якість за допомогою сучасних аналізаторів якості молока. Визначаємо масову частку жиру та білка, кислотність, наявність домішок води. Такий контроль якості молока дозволяє отримувати прогнозовано якісні, справжні та смачні сири.
Після приймання молока його проціджують через лавсан, охолоджують та фільтрують через одноразовий фільтр. Далі усе молоко надходить на виробництво і проходить процес пастеризації.
Місцезнаходження сироварні вражає. Процес сироваріння відбувається високо в горах, на висоті 940 м над рівнем моря. Високогірне село Снідавка, де знаходиться сироварня «Далекі Гори», розташоване в самому серці Карпат – у Косівському районі Івано-Франківської області. Біля сироварні є безліч цікавих локацій та туристичних маршрутів. За два кілометри – Терношорська Лада, трішки далі Писаний камінь. Вже навесні усі бажаючі зможуть відвідати сироварню, скуштувати та придбати сири, побачити на власні очі процес виробництва, і це все в комбінації з екскурсіями чарівними Карпатами.
Системний підхід в роботі, що поєднує вдале місцезнаходження, правильно збудоване та обладнане приміщення, європейські технології, кваліфікований персонал, та екологічно чиста вихідна сировина – високогірне молоко, дозволив сироварні «Далекі Гори» за дуже короткий проміжок часу завоювати прихильність і знайти не одного шанувальника продукції.
Сироварня «Далекі Гори» пропонує лише натуральні, якісні сири з високогірного коров’ячого молока, які виготовлені за європейською рецептурою.
Асортимент. На сьогодні асортимент сироварні налічує 7 видів сиру, а саме:гауда, гауда з пажитником, гауда з перцем чилі, маасдам, чеддер, рікота, гуцульська бринза. Незабаром асортимент буде поповнено ще двома видами сиру – це пармезан та грюйєр.
Гауда голландський напівтвердий сир з коров’ячого молока. Найвідоміший з усіх голландських сирів. Має фруктовий-вершковий смак. Ідеально пасує з фруктами та білим сухим вином, незамінний на сирній тарілці. Поєднується з гарячими стравами, супами.
Гауда з пажитником приємної консистенції із додатком насіння пажитника, унікальної рослини за своїми корисними лікувальними властивостями. Надає сиру відтінок горіхового присмаку. Смакує з фруктами та білим сухим вином, смачна прикраса сирної тарілки.
Гауда з перцем чілі злегка гострий напівтвердий сир для справжніх любителів пікантних відчуттів. Урізноманітнить сирну тарілку на святковому столі, можна смакувати з вином та навіть з пивом.
Рікотта італійський сир, виготовляється з молочної сироватки, що залишається після готування інших сирів.
Відмінний дієтичний продукт, основу якого становить білок та кальцій, містить дуже малу кількість жиру.
Добре смакує на сніданок, як альтернатива кисломолочному сиру, чудовий в десертах.
Маасдам голандський напівтвердий сир з коров’ячого молока, з солодкуватим горіховим смаком.
Використовують для приготування сандвічів, закусок, гарячих страв, соусів та десертів. Найкраще смакує з десертним та плодовим вином.
Чеддер популярний англійський сир виготовлений з пастеризованого коров’ячого молока. Має горіховий, ледь гостро-кислуватий присмак. Ідеально пасує до сандвічів, гарячих страв, піци і ще сотні варіантів.
Бринза справжній гуцульський сир, виготовлений з пастеризованого коров’ячого молока. Вживається в овочевих стравах, для начинки пирогів та вареників, до м’ясних страв та супів. Використовується бринза і як закуска. Найпопулярніша страва в Карпатах— банош, кукурудзяна каша заправлена смаженою цибулею зі шкварками та тертою бринзою.
Найчастіше при придбанні сиру запитують про умови зберігання та терміни придатності продукту. Нерозрізана голівка сиру – це своєрідна закрита, захищена жива система, зі своїми законами і правилами. Коли сир розрізаний, – дуже важливо знати правила зберігання.
Після розрізання на підприємстві сир вакуумують та герметично запаковують. Термін зберігання в такому упакуванні для твердих та напівтвердих сирів складає 60 діб, для рікоти та бринзи – 21 доба. І саме в такому пакуванні замовники отримують сири.
Дуже приємно те, що нам вдалося втілити в життя одну надзвичайну ідею, яка стала реальністю. Побудувати в горах сироварню. Українська Швейцарія – сироварня «Далекі Гори».